Проектът е финансиран от Фонд „Социална закрила“ по програма „Информираност, подкрепа и съпричастност“ – 10 000 лв. Основната цел на проекта е преодоляване и предотвратяване на социалното изключване и подобряване качеството на живот на деца в риск в Русе и региона.
За децата бяха подготвени образователни и културни занимания, познание на вярата и християнските ценности, беседи. Децата участваха в дейности, които ги учеха на работа в екип, помагаха за развитието на социални умения и самочувствие, насърчаваха креативността и физическата им активност. Откриваха нови умения и възможности, създадоха приятелства и младежки общности. Развиваха лидерски умения, умения за безконфликтно решаване на казуси, умения за водене на дебат. Екипът от опитни специлисти за работа с деца и младежи провеждаха планираните обученията и творчески занимания под формата на игри и с интерактивни методи. Деца участваха в арт работилници, уъркшоп, дискусии и дебати. Проведохме разходки сред природата, пикник, посещение на открит басейн с минерална вода в с. Чифлик, екскурзия до с. Орешак, гр. Троян и посещение на културни обекти. Ежедневно помагаха в почистване, миене, сервиране, помощ при приготвяне на храната, поддържане на хигиената на спалните и общите санитарни помещения. Всички участници получиха сертификат и подаръци.
През октомври месец, по време на екскурзията с децата и младежите, посетихме град Габрово – Етнографски музей „Етър“ и Астрономическа обсерватория и планетариум. Настанихме се за нощувка и вечеря в хижа „Узана“. На следващия ден направихме разходка по екопътека „Узана“ до географски център Узана, а след това отпътувахме за „Старото школо“ в с. Съботковци, Боженски балкан. Там лектор-обучител запозна децата с бита и ежедневието на нашите предци, с техните навици и традиции. Децата участваха в занятие „Пътят на хляба“, което ги отведе във времето, когато хляба се е приготвял ръчно и с труда на цялото семейство. Сами омесиха и опекоха приготвения от тях хляб. След това посетихме архитектурно-исторически резерват Боженци.
Проектните дейности се провеждаха изцяло съгласно с изискванията на Фонд „Социална закрила“, като бяха документирани текущо със съответните заповеди и протоколи от екипни срещи. Публикации за проекта бяха публикувани в медиите, на страницата на Сдружението и във Фейсбук групи.